Former events

Read more about previous events below.

Mon 16 Apr
10:00-15:30 | Nobelparken
National identitet i middelalderen
Tue 28 Nov
08:30-17:00 | Helsingør Teater, Den Gamle By
Sociale rum og brugerinddragelse i udstillinger
Tue 14 Mar
09:30-16:00 | Københavns Universitet, København
Den grønne metropol
Mon 05 Dec
10:15-21:00 | Schæffergården, Gentofte
Shop, consumer, city - the Production of Consumption
Thu 06 Oct
10:00-12:00 | Aarhus Universitet, Aarhus
Danmarks byer i middelalderen
Thu 16 Jun
13:30-17:30 | Moesgaard Museum, Aarhus
Foreigners in the Viking and early medieval period - an urban perspective
Thu 25 Feb
10:00-15:00 | Den Gamle By, Aarhus
Shop, consumer, city - forbrugets produktion fra 1700-tallet og frem til i dag
Thu 17 Sep
09:00-17:00 | Odense Bys Museer, Odense
Shop, consumer, city - production of consumption 1660-2015
Thu 04 Jun
09:00-16:45 | Odense Bys Museer, Odense
Den (u)rene by
Fri 26 Sep
09:00-16:30 | Byens historie i brug
Byens historie i brug

Showing results 11 to 20 of 46

Previous 1 2 3 4 5 Next